Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
 • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Google Haritalara Kayıt

parallax

Google Haritalar’da lokasyonunuzu henüz tescillemediniz mi? Markanızla fiziksel mağazanız, oteliniz, kurumunuz aracılığıyla iletişime geçmek isteyen, alışveriş, konaklama, seyahat ve benzeri nedenlerle bulunduğunuz adrese gelmek isteyen hedef kitleniz haritalarda arattığında eğer marka isminize rastlamıyor ve sizi bulamıyorsa, bu durum güvensizlik oluşturabilir. Bunun yerine gelin Google Haritalar’da kaydınızı yapalım ve MY Business hesabınızı oluşturarak ve yöneterek, gerekli değişikliklerle markanızın dijital lokasyon tescilini gerçekleştirelim.

Bu sayede hem marka güvenilirliği oluşturabilir hem de marka olarak kolay erişilebilir hale gelebilirsiniz. Güncel iletişim bilgileriniz üzerinden satışlarınızı ve kullanıcı/müşteri/misafir memnuniyetini sağlayabilirsiniz.

google-harita-kaydi
Brief

Brief

Profesyonel hizmet anlayışımız gereği müşterilerimizin hangi sektörde hizmet verdiğini net olarak belirleyerek bu anlamda kurumsal iletişim ve görsel anlamda bilgi talep ediyoruz.

Optimizasyon

Optimizasyon

Ülkemizde fazlasıyla kullanılan Google haritalarına işletmenizin kaydını açmanın yanında doğru optimizasyon da yapılması büyük önem taşımaktadır. CRM Medya Turizm olarak sizden aldığımız bilgileri doğru ve optimize edilmiş olarak My Business alanına girmekteyiz.

Onay

Onay

My Business üzerinden oluşturulduğunuz haritanız 5 farklı yöntemle doğrulanmaktadır. 1- İşletme girişini posta ile doğrulama 2- Telefonla işletme girişini doğrulama (belirli işletmelerde kullanılabilir) 3- İşletme girişini e-postayla doğrulama (belirli işletmelerde kullanılabilir) 4- İşletme girişini anında doğrulama (belirli işletmelerde kullanılabilir) 5- Toplu doğrulama (10'dan fazla farklı konuma sahip işletmeler tarafından kullanılabilir)

Sıkça Sorulan Harita Soruları

CRM Medya Turizm ile Google harita kayıt çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.
 • Google harita kayıt nasıl yapılır?
  Google'ın vermiş olduğu bir hizmet olan Google Harita kayıt işlemini gerçekleştirirken My Business sayfasını kullanmaktayız. Bu panel üzerinden haritanızdaki bilgileri istekleriniz doğrultusunda düzenliyoruz. Detaylar için: Google Harita Kaydı Nasıl Yapılır?
 • Google harita kayıt ücreti nedir?
  Bu hizmet, Google tarafından kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor fakat CRM Medya Turizm olarak yıllık, 3 yıllık veya 5 yıllık gibi süreler için profesyonel anlamda hizmet sağlıyoruz. Harita kayıt işlemleri için profesyonel danışmanlık hizmetimiz tek seferlik olmak üzere 250 TL+KDV’dir.
 • Harita kaydı ile nerelerde çıkarım?
  Sizin için yapacağımız harita kayıt işlemi sonrası Google'da yapılan sektörel aramalarda, Google harita (adres) aramalarında ve Google'a ait navigasyon cihazlarında çıkabilirsiniz.
 • Harita kaydı ne kadar sürede tamamlanır?
  CRM Medya Turizm olarak Google harita kayıt işlemini bünyemizde hemen yapmaktayız. Google harita başvurusu yaparken, gmail hesabı ve firmanızın iletişim bilgileri gerekmektedir. Kayıt başvurusunu doğrulamanın 5 yöntemi bulunmaktadır. Bunlar;
  1- Posta Kartıyla Doğrulama Başvuru yapıldıktan sonra 14 gün içerisinde Google'dan gelen kod ile harita aktif edilmektedir. Eğer kod tarafınıza ulaşmazsa Google ile iletişime geçip haritayı aktif ettiriyoruz.
  2- Telefonla Doğrulama (Yalnızca belirli işletmelerde kullanılabilir) Bu doğrulama işleminde Google tarafından aranıp kod verilmektedir. Kod ile haritayı aktif ettikten sonra haritanız hemen aktif edilecektir.
  3- E-postayla Doğrulama (Yalnızca belirli işletmelerde kullanılabilir) Google tarafından mail adresinize kod gelmektedir. Kod ile haritayı aktif ettikten sonra haritanız hemen aktif edilecektir.
  4- Anında Doğrulama (Yalnızca belirli işletmelerde kullanılabilir) Firmanızın web sitesini Google Search Console ile önceden doğruladıysanız, firmanızın haritasını yönetmeniz için gerekli doğrulama işleminin anında yapılma olasılığı da vardır.
  5- Toplu Doğrulama (10'dan fazla farklı konuma sahip işletmeler tarafından kullanılabilir) Aynı firmaya ait 10'dan fazla şube varsa, haritalarını tek seferde ekleme fırsatı vermektedir.
 • İşletmeniz başka birisi tarafından doğrulandıysa ne yapmalısınız?
  Bir Google Benim İşletmem girişi zaten doğrulanmışsa ve girişi yönetme yetkisine sahipseniz, geçerli giriş sahibinden sahiplik talep edebilirsiniz.

  İsteğiniz onaylanırsa
  Sahiplik isteğiniz onaylandığında e-posta ile bilgilendirilirsiniz ve girişinizi Google Benim İşletmem'den yönetebilirsiniz.

  İsteğiniz reddedilirse
  Sahiplik isteğinizin reddedildiği durumlarda, e-posta ile ve Google Benim İşletmem'de oturum açtığınızda size bilgi verilir. Girişte yine de düzenleme önerebilir veya bazı durumlarda reddedilen isteğiniz için itiraz edebilirsiniz.

  Herhangi bir yanıt almazsanız
  7 gün geçmesine rağmen herhangi bir yanıt alamadığınız durumda girişi kendiniz için talep etme seçeneğiniz olabilir.
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form